وستا بر اساس دانش علمی ال ای دی رشد و تجربه‌ی ساخت و کار با آن مجموعه‌ای کامل از چراغ‌های رشد گیاه را در اختیار شما می‌گذارد. آنچه ما ارائه می‌دهیم تلفیقی از دانش، عمل و بازار است.

LED رشد خود را اینجا بخرید

اطلاعات تماس

اصفهان - بلوار کشاورز- ابتدای اتوبان ذوب آهن- قبل از پل یزد آباد- مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان- مرکز رشد تخصصی کشاورزی و منایع طبیعی- واحد شماره 114- وستا لایت

موبایل: ۰۹۱۰۳۵۹۰۹۰۱

وب‌سایت: ledroshd.ir

نگه داری از انواع کاکتوس و نکات ویژه چراغ ال ای دی رشد کاکتوس

چراغ ال ای دی رشد کاکتوس یا لامپ اب ای دی رشد کاکتوس یا چراغ رشد کاکتوس مدتی میشود که با استقبال از نگهداری از کاکتوس ها و ساکولنت ها طرفداران زیادی پیدا کرده است. دنیای این گیاهان خاردار و گوشتی بسیار وسیع و متنوع است. ساکولنت ها و کاکتوس ها از جمله گیاهان به اصطلاح گوشتی و پر آب هستند،به همین خاطر قادرند بدون دریافت آب به راحتی تا مدت ها به زندگی خود ادامه دهند. میتوانیم کاکتوس ها را عضو خانواده‌ی ساکولنت ها در نظر بگیریم اما نکته این است که هر سالکولنتی را نمیتوان کاکتوس دانست.

چراغ ال ای دی رشد کاکتوس وستا

وستا لایت با تحقیقات گسترده چراغ ال ای دی رشد کاکتوس  ویژه ای برای کاکتوس و ساکولنت ها طراحی کرده است. این نمونه ها در سایزهای گوناگون با کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. چراغ ال ای دی رشد کاکتوس وستا ترکیب ویژه ای از ال ای دی های رشد گیاه در طول موج های مختلف را مورد استفاده قرارداده است تا بتواند بهترین رشد را برای گیاه شما به ارمغان بیاورد. چراغ ال ای دی رشد کاکتوس وستا برخلاف بسیاری از نمونه های بازار که تنها از ال ای دی های آبی و قرمز استفاده می کنند و یا تنها از ال ای دی گرو لایت استفاده می کنند با ترکیبی خاص از این ال ای دی ها که بر مبنای پژوهش های صورت گرفته علمی است بهترین شار فوتونی فتوسنتز کننده را برای شما به ارمغان می آورد. اگر شما در مساحت محدود و از چند گلدان کوچک کاکتوس نگهداری می کنید پیشنهاد ما به شما لامپ ال ای دی رشد کاکتوس است. این لامپ ال ای دی رشد کاکتوس در دو مدلمتوسط و بزرگ در سایت ارائه شده است که نمونه بزرگ سطح پوشش بزرگتری داشته و دایره ای به قطر ۸۰ سانتی متر را در فاصله نیم متری از سطح گیاه پوشش می دهد. البته لامپ رشد کاکتوس متوسط وستا نیز در فاصله نیم متری دایره ای به قطر ۵۰سانتی متر را پوشش میدهد که گزینه ای معقول برای کسانی که یک گلدان دارند محسوب می شود. در کنار این دو مدل لامپ، وال واشر ال ای دی مخصوص رشد کاکتوس نیز در سایت موجود است. وال واشرها در واقع استراکچرهایی هستند که امروزه جایگزین لامپ های مهتابی شده اند. ساختار کشیده وال واشر ال ای دی  رشد کاکتوس  به شما اجاره می دهد تا بتوانید مساحت بزرگتری را پوشش دهید. هر وال واشر ال ای دی مخصوص رشد کاکتوس یک متری فضایی به مساحت نیم در یک و دو دهم متر را در ارتفاع نیم متری به خوبی پوشش می دهد و در مورد وال واشر نیم متری طول مستطیل یاد شده نصف این مقدار خواهد بود. همچنین وال واشر برای کسانی که در قفسه و یا طبقه ها کاکتوس ها خود را نگهداری میکنند انتخاب و گزینه بسیار مناسبی است. در زیرمی توانید به هر یک از این موارد به صورت ویژه و تخصصی دست پیدا کنید.

لامپ رشدکاکتوس و ساکولنت متوسط

لامپ رشد کاکتوس و ساکولنت بزرگ

والواشر نیم متری رشد کاکتوس و ساکولنت

وال واشر یک متری رشد کاکتوس و ساکولنت

ال ای دی رشد گیاه می تواند برای بسیاری از گیاهان از جمله کاکتوس ها تاثیر مثبتی را ایجاد کند و از این حیث مورد توجه بسیاری از علاقه مندان رشد و پرورش کاکتوس قرار گرفته است. اما سوالی که در اینجا برای بیشتر مشتریان ما به وجود می آید این است که ساکولنت و کاکتوس چه تفاوتی با یکدیگر دارند؟ ساکولنت هایی که در روی پیکرشان برآمدگی هایی است و بر روی آن برآمدگی ها تیغ های تیزی وجود دارد در دسته کاکتوس ها قرار میگیرند و آن دسته از گیاهان گوشتی و آبدار بدون تیغ را میتوان در قلمرو ساکولنت ها دسته بندی کرد. البته در بسیاری از موارد به دلیل وجود شباهت های بسیار بین این دو گونه،از یکدیگر قابل تفکیک نیستند.

کاکتوس ها و ساکولنت ها بر خلاف بسیاری از گیاهان آپاتمانی برای رشد خود به نور کامل نیازمند هستند و همین مساله استفاده از چراغ ال ای دی رشد کاکتوس را برای شما که در محیط بسته ازکاکتووس های خود نگهداری میکنید، الزامی میکند. بسیاری از کاکتوس ها قادر هستند به راحتی نور آفتاب مستقیم را متحمل شوند. در صورتی که قصد دارید این گیاهان را برای نگهداری در آپارتمان خود  انتخاب کنید بهتر است پرنور ترین محل را جایگاه آنها قرار دهید و اگر نور آپارتمان شما مناسب نیست حتما از ال ای دی های رشد گیاه برای کاکتوس خود استفاده کنید و اگر قصد دارید کاکاتوس های خود را در محیط های باز مانند حیاط منزل نگهداری کنید،آن ها را در محلی قرار دهید که سایه-آفتاب باشد. مانند زیر درخت که از تابش مستقیم و طولانی مدت نور آفتاب جلوگیری شود.

در صورتی که علاقه مند به نگهداری ساکولنت ها و کاکتوس ها در منزل خود هستید اما منزل شما نور ندارد یا فاقد نور کافی برای نگهداری از این گیاهان است،‌میتوانید از چراغ ال ای دی رشد کاکتوس استفاده کنید که البته استفاده از نور های مصنوعی مانند LED ها باید به گونه ای باشد که طول موج های مورد نیاز گیاه را تامین کند و موجب افزایش رشد آن شود هم چنین اگر از نور مصنوعی مناسب و تخصصی استفاده کنید میتوانید روی تکثیر گیاه خود حساب کنید.

 

آبیاری کاکتوس ها و ساکولنت ها

لامپ ال ای دی رشد کاکتوس به تنهایی نمی تواند موجب رشد بهینه گیاه شما شود و عوامل دیگری نیز در این زمینه تاثیرگذار هستند. همانطور که گفته شد این گیاهان به دلیل دارا بودن بافت پرآب و گوشتی مقاومت بالایی در برابر کم آبی نیز دارند. اما جالب است بدانید که کاکتوس ها نسبت به ساکولنت ها در برابر کم آبی مقاوم تر هستند، در نتیجه دوره ی آبیاری کاکتوس ها نسبت به ساکولنت ها طولانی تر است. نکته بسیار مهم این است که آبدهی بیش از حد به ساکولنت ها و کاکتوس ها موجب پوسیدگی و له شدن آنها نیز میشود. زمان و میزان آبدهی به ساکولنت ها و کاکتوس ها بسته به شرایط محیطی(دما و تابش نور خورشید) متغیر است. در نتیجه نمیتوان زمان مشخصی را برای آبدهی آنها تعیین کرد. در صورتی که آنها را در فضای نورگیر منزل خود قرار داده اید، ۱۰ الی ۱۴ روز یکبار کاکتوس های خود را آبدهی نمایید. در مورد ساکولنت ها هم در صورتی که در فضای آپارتمان نگهداری میشوند، در هفته یک مرتبه آبدهی کفایت میکند. به خاطر داشته باشید که ساکولنت ها و کاکتوس ها در زمستان به خواب و استراحت زمستانی وارد میشوند و رشد چشمگیری نخواهند داشت،‌در نتیجه باید میزان آبدهی را حتما کمتر کنید که در غیر این صورت باعث گندیدگی ریشه و از بین رفتن گیاه خواهید شد.

چراغ رشد کاکتوس وستا

خاک مناسب جهت استفاده برای کاشت کاکتوس و ساکولنت

این گیاهان قادرند در هر نوع خاکی رشد کنند. البته در صورتی که خاک مورد استفاده، آب زیادی جذب نکند و همچنین گلدان هم زهکش مناسب داشته باشد. زیرا در صورت جمع شدن آب در کف گلدان کاکتوس و ساکولنت با سرعت میپوسد. خاک اختصاصی این گیاهان از ترکیبات زیر تشکیل شده است:

ماسه

خاک باغچه ای

پرلیت

شن شسته شده

مقداری ذغال کوبیده شده

  • تذکر: به هیچ عنوان از خاک برگ و کوکوپیت در خاک کاکتوس و ساکولنت استفاده نکنید زیرا باعث جذب بیش از حد آب و در نهایت پوسیدن گیاه میشود.

 

دمای نگهداری کاکتوس ها و ساکولنت ها

نکته جالب توجه در مورد این گیاهان این است که خوشبختانه هم در برابر گرما و هم در برابر سرما مقاوت خوبی دارند. اما سعی کنید که آنها را در برابر گرمای و سرمای بیش از حد قرار ندهید که از آسیب به بافت لطیفشان جلوگیری کرده باشید.

اگر هرگونه اطلاعات بیشتر در مورد لامپ های رشد گیاه نیاز دارید، می توانید در بخش مقالات از بهترین مطالب روز دنیا که برای شما ترجمه شده است استفاده کنید. همچنین در همه ساعات شبانه روز، ما در تلگرام پاسخگوی سوالات شما هستیم.

توسط | ۱۳۹۷-۴-۱۸ ۱۸:۰۳:۴۸ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۶ ۱۲ ۲۴|دسته‌ها: دسته‌بندی نشده|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

Vesta, based on the scientific knowledge and experience in developing of LED grow lights, gives a complete set of LED grow lights. What we provide is a combination of knowledge, practice and market.

دیدگاه خود را بنویسید