وستا بر اساس دانش علمی ال ای دی رشد و تجربه‌ی ساخت و کار با آن مجموعه‌ای کامل از چراغ‌های رشد گیاه را در اختیار شما می‌گذارد. آنچه ما ارائه می‌دهیم تلفیقی از دانش، عمل و بازار است.

LED رشد خود را اینجا بخرید

اطلاعات تماس

اصفهان - بلوار کشاورز- ابتدای اتوبان ذوب آهن- قبل از پل یزد آباد- مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان- مرکز رشد تخصصی کشاورزی و منایع طبیعی- واحد شماره 114- وستا لایت

موبایل: ۰۹۱۰۳۵۹۰۹۰۱

وب‌سایت: ledroshd.ir

چراغ ال ای دی رشد مناسب بنفشه آفریقایی

چراغ ال ای دی رشد بنفشه آفریقایی یکی از پرتقاضاترین موارد موجود در سایت است که مشتریان ما همیشه دوست داشته اند. بنفشه های آفریقایی به خاطر ویژگی های منحصر به فرد و زیبایی خاصه ی خود، جزو یکی از پر طرفدار ترین گیاهان در جهان هستند. این گیاهان دارای  برگ های فشرده و همچنین سرعت رشد آنها بدون استفاده از چراغ ال ای دی رشد بنفشه آفریقایی پایین است. این گیاهان در چندین سال گل میگیرند و دارای انواع متنوعی از گلبرگ و رنگ هستند. با توجه به شهرت آنها در مشکلات، از نگهداری آنها منصرف نشوید. اگر چند قاعده ی ساده را دنبال کنید میتوانید بنفشه های آفریقایی را در خانه خود، با تجربیات کم نگهداری کنید و همچنین در تمام طول سال گیاه شما دارای گل باشد.

شرایط رشد

 • نور: محیط نگهداری آنها باید روشن باشد اما نباید در برابر نور مستقیم خورشید قرار گیرند. در گذشته برای تامین نیاز نوری این گیاهان از لامپ های فلور سنت در ارتفاع ۳۰ تا ۴۰ سانتی متری برگ ها، استفاده میشد که این نمونه لامپ موجب از بین رفتن برخی از گیاهچه و گل ها میشد، البته امروزه با تکنولوژی های جدید مانند چراغ ال ای دی رشد بنفشه آفریقایی میتوان نیاز های نوری این گیاه منحصر به فرد را تامین کرد و شرایط رشد بهینه را برای آن فراهم نمود. باید دقت داشته باشید که ترکیب نوری که در چراغ رشد استفاده میکنید حتما بر اساس نیاز های فیزیولوژیک گیاهتان طراحی شده باشد.

انتخاب چراغ ال ای دی رشد بنفشه آفریقایی

چراغ ال ای دی رشد بنفشه آفریقایی وستا که با مطالعات جدی بر روی گل دهی گیاهان خاص مانند بنفشه آفریقایی مورد طراحی قرار گرفته است. این مطالعات موجب گشته است تا لامپ رشد ویژه بنفشه آفریقایی طول موج های مورد نیاز برای بهبود گل دهی چه از نظر تعداد و چه از نظر اندازه و سرعت گلدهی را فراهم سازد. بر خلاف سایر لامپ های رشد و چراغ های رشد بازار که تنها از ال ای دی های قرمز و یا آبی رشد استفاده می کنند ما با استفاده از  ترکیب ال ای دی با نسبت مخصوص برای بنفشه آفریقایی این تضمین را به شما می دهیم که گیاه شما بهترین نور را برای رشد دریافت می کند.

اگر شما از یک یا چند گلدان کوچک بنفشه آفریقایی در منزل یا محیط کاری خود نگه داری می کنید ما نمونه زیر را به شما پیشنهاد می کنیم.

لامپ رشد بنفشه بزرگ آفریقایی

لامپ رشد بنفشه آفریقایی متوسط وستا

استفاده از این لامپ های رشد بنفشه آفریقایی که یکی از انواع چراغ ال ای دی رشد بنفشه آفریقایی میباشد، کاملا مشابه تمامی لامپ هایی است که از گذشته در منزل خود استفاده می کردید و با بستن آن در داخل یک سرپیچ معمولی روشن خواهند شد. اگر بیش از یکی دو گلدان دارید و یا با قصد تجاری اقدام به کاشت می کنید ما به جای مورد بالا نمونه زیر با عنوان وال واشر رشد بنفشه که خود نوعی از چراغ ال ای دی رشد بنفشه آفریقایی به حساب می آید را پیشنهاد می کنیم. برای استفاده از نمونه زیر تنها لازم است، دوشاخ آن را به برق وصل کنید و همه چیز همین است! با استفاده از مدل زیر چراغ ال ای دی رشد بنفشه آفریقایی می توانید مساحتی معادل۱۲۰*۷۰ سانتی متر را پوشش داده و تعداد زیادتری از گلدان های بنفشه آفریقایی را زیر نور ال ای دی پرورش دهید.

وال واشر رشد یک متری بنفشه آفریقایی

وال واشر رشد بنفشه آفریقایی نیم متری وستا

 • آب دهی: این گیاه علاوه بر لامپ رشد ال ای دی بنفشه نیاز به رطوبت بالا دارد البته رطوبت زیاد در رابطه با بستر خاکی نگهداری گیاه است و نباید اجازه دهید که در زمان آبیاری، آب با برگ های گیاه تماس پیدا کند و همچنین اجازه ندهید که گیاه در آب قرار گیرد. خاک گلدان را با آب نسبتا گرم، مرطوب نگه دارید و برای حفظ رطوبت بالا تلاش کنید.
 • دما: دمای نگهداری این گیاهان بسیار مهم و همچنین تقریبا غیر قابل انعطاف است. نباید اجازه ندهید که دمای محیط نگهداری گیاهان از ۶۰ درجه فارنهایت (۱۶درجه سانتی گراد)پایین تر بیاید. بهترین دما برای رشد بهینه و سریع این گیاه ۷۰ درجه ی فارنهایت (۲۲درجه ی سانتی گراد) است. که البته میتوان آن را در دمای اتاق (۲۵درجه سانتی گراد) هم قرار داد، اما نباید از آن رشد سریع و کامل را انتظار داشت.

 

 • خاک نگهداری: خاک برگ تقریبا بهترین بستر برای نگهداری و پرورش بنفشه افریقایی و نکته ی مهم و ضروری زهکش مناسب گلدان است زیرا زهکش ضعیف میتواند باعث پوسیدگی ریشه ی گیاه شود. پس از آبیاری گیاه حتما باید آب جمع شده در زیر گلدان را تخلیه کنید اگر در مدت زمان زیادی این آب در زیر گلدان باقی بماند، موجب خفگی و پوسیدگی ریشه میگردد.

در فصل های گرم سال مانند تابستان و اواخر بهار لازم است هر دوهفته یکبار با مکمل های غذایی بنفشه افریقایی خود را تقویت کنید. و همچنین با عنایت به حساسیت این گیاه به سرما لازم است آنها را در گلدان های پلاستیکی نگهداری کنیم نه کوزه های سفالی یا سرامیکی زیرا سرما به داخل آنها نفوذ کرده و ممکن است ریشه گیاه دچار سرمازدگی گردد، وارد شدن این تنش سرمایی میتواند باعث تغییر رنگ برگها به قهوه ای و در نتیجه مرگ برگها شود. اگر برایتان تعویض گلدان مهم است بهتر است این کار را در فصل بهار انجام دهید.

 • کود دهی: اگر خواستار رشد بهینه و شادابی بنفشه ی افریقایی خود هستید باید با هر بار آّبیاری به صورت محلول، به آن کود بدهید. البته غلظت کود استفاده شده باید در بازه(۳۶-۱۲-۱۴) باشد و از کود های حاوی فسفر بالا استفاده کنید. دقت داشته باشید غظلت کود را از آنچه ذکر شده بیشتر نکنید زیرا موجب سوختگی میگردد. نکته مهم این است که هر ۳ ماه خاک را با آبیاری فراوان شست و شو دهید و حتما آب تجمع یافته در زیر گلدان را تخلیه کنید. اگر عمل شست و شوی خاک را نادیده بگیرید ریشه های گیاه آسیب میبیند و به تدریج گیاه از بین میرود(گرچه ریشه ی گیاهان قابل مشاهده نیستند و از نظر ها پنهان هستند اما کلیدی ترین نقش را در ادامه ی حیات گیاه ایفا میکنند پس باید در سالم نگه داشتن آنها کوشا بود)

در نهایت اگر هر سوال دیگری در مورد ال ای دی رشد بنفشه آفریقایی دارید با ما در تلگرام ال ای دی رشد مطرح کنید. ما در هفت روز هفته پاسخگوی سوالات شما خواهیم بود.

تکثیر بنفشه افریقایی

بنفشه های افریقایی را میتوان به سه روش (کاشت بذر، قلمه و تقسیم بوته )تکثیر کرد.

برای کاشت بذر بهتر است آنها را در فصل بهار بکارید و در صورتی که میخواهید از قلمه تکثیر کنید در فصل تایستان این کار را انجام دهید. هم چنین بهار بهترین زمان برای تقسیم بوته است.

گیاهان بزرگسال که دارای شاخه های بزرگی هستند گاهی اوقات شاخ و برگ های کوچکی تولید میکنند که میتوانید از آنها در قلمه گیری استفاده کنید. هم چنین برای شکوفایی گیاهان والد میتوانید برگ های قدیمی و پیر را حذف کنید.

نکاتی که در نگهداری از بنفشه افریقایی باید بدانید:

۱-سیاه شدن برگ ها:

علت: تمیز کردن برگها به وسیله ی مواد براق کننده شیمیایی

۲-رنگ پریدگی برگها:

علت : کود/نور بیش از اندازه، برای رفع این مشکل گیاه را به محیطی کم نور منتقل کنید.

۳-پوسیدن برگها و گلها:

علت: آبدهی بیش از حد

۴-گیاه گل نمیدهد اما تمام شرایط مساعد است:

علت: ضعیف شدن گیاه، کودهی انجام دهید.

۵-پژمرده شدن و خمیدگی گل ها:

علت: سرد بودن محل قرارگیری گیاه، آن را به محل کمی گرم تر منتقل کنید.

۶-زرد شدن ناگهانی برگ ها:

علت: آلوده بودن هوای محل زندگی گیاه، آن را به محلی غنی از اکسیژن و هوای تازه منتقل کنید.

۷-متفرق و ریز بودن گلها:

راه حل: حذف گلهای پژمرده و کودهی

 

نویسنده:حامد حیدری

توسط | ۱۳۹۷-۴-۱۸ ۱۸:۳۱:۵۴ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۷ ۰۱ ۱۵|دسته‌ها: دسته‌بندی نشده|۲ دیدگاه

درباره نویسنده:

Vesta, based on the scientific knowledge and experience in developing of LED grow lights, gives a complete set of LED grow lights. What we provide is a combination of knowledge, practice and market.

۲ دیدگاه‌ها

 1. امین ۱۳۹۷-۰۹-۰۶ at ۰۸:۲۸

  اگر دارین مطلب تخصصی مینویسین و نورها هم تخصصی هستن چرا هیچ اطلاعاتی در مورد طول موج و پروفایل نوری ننوشتین

  • ledroshd_aDmin ۱۳۹۸-۰۱-۱۶ at ۱۳:۳۴

   درود
   ب ه خاطر این که نزدیک به یک سال روی گیاه های مختلف نورهای مختلف را آزمایش کردیم و با توجه به نبود حمایت قانونی در حفظ نتایج ترجیح میدیم که اطلاعات را در همین حد منتشر کنیم
   مخاطب مختار در تصمیم گیری هست و هیچ الزامی برای خرید ندارد
   از طرفی مطمئن هستیم که اگر تنها مرکز ارائه کننده محصولات تخصصی نباشیم قطعا از موارد معدود در ایران هستیم که با تکیه بر علم کشاورزی محصولات را طراحی کرده ایم و افراد علاقمند نهایتن با ما تماس خواهند گرفت

دیدگاه خود را بنویسید