وستا بر اساس دانش علمی ال ای دی رشد و تجربه‌ی ساخت و کار با آن مجموعه‌ای کامل از چراغ‌های رشد گیاه را در اختیار شما می‌گذارد. آنچه ما ارائه می‌دهیم تلفیقی از دانش، عمل و بازار است.

LED رشد خود را اینجا بخرید

اطلاعات تماس

اصفهان - بلوار کشاورز- ابتدای اتوبان ذوب آهن- قبل از پل یزد آباد- مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان- مرکز رشد تخصصی کشاورزی و منایع طبیعی- واحد شماره 114- وستا لایت

موبایل: ۰۹۱۰۳۵۹۰۹۰۱

وب‌سایت: ledroshd.ir

چراغ رشد led گیاهان آپارتمانی

چراغ رشد led گیاهان آپارتمانی از پرطرفدارترین نمونه های سایت ال ای دی رشد بوده و بسیاری از مشتریان ما این محصول را برای خود سفارش می دهند. سوالات بسیاری در مورد گیاهان آپارتمانی برای شما مشتریان گرامی وجود داشته است که تلاش کرده ایم در این مقاله به آن ها پاسخ بدهیم و برای شما راهنمایی جهت خرید لامپ رشد گیاه آپارتمانی یا همان چراغ رشد ال ای دی ارائه کنیم.

گیاهان آپارتمانی از جمله موارد طبیعی و زینتی هستند که اکثر خانواده های ایرانی علاقه ی زیادی به وجود همیشگی آن ها در خانه دارند. حتی آن دسته از افرادی که از این گیاهان دوست داشتنی و فرح بخش در دیزاین منزل خود استفاده نمیکنند هم به تاثیرگذاری آنها در روح و جسم آدمی اعتراف دارند.

چراغ رشد led مناسب برای گیاه آپارتمانی من کدام است ؟

گیاهان آپارتمانی نیاز نوری خود را از طریق نور غیر مستقیم تامین میکنند و روشن است که هیچ گیاهی در تاریکی رشد نمیکند که البته در این مورد چندین استثنا نیز وجود دارد. اگر آپارتمان شما از نور کم برخوردار است بهتر است گیاهان را در محلی قرار دهید که دیوار نزدیک یا پشت آنها رنگ روشن (سفید) داشته باشد. این امر به دلیل انعکاس نور نسبتا متوسط رنگ های روشن باعث رشد بهتر گیاهان نیز میشود. شاید تا به حال حرکت گیاه به سمت نور را دیده باشید، به این پدیده فتوتروپیسم گفته میشود که گیاه به سمتی حرکت میکند که شدت نور بیشتر است. این پدیده موجب خم شدن گیاه میگردد، برای رفع چنین حالتی در گیاه، بهتر است هر چند وقتی گلدان را بچرخانید البته اگر گیاه شما در مرحله ی گلدهی وارد شده است از جابه جایی آن بپرهیزید.

اگر در انتخاب نوع چراغ رشد led و یا چراغ رشد ال ای دی برای گیاه خود مردد هستید باید بدانید که مهمترین فاکتوری که اینحا برای شما مطرح است مساحت و فضایی است که به رشد گیاهان خود اختصاص داده اید. در واقع با استفاده از چراغ رشد led گیاهان آپارتمانی وستا شما می توانید، بدون دغدغه بابت محاسبه نور مناسب، تنها با توجه به محیط نگهداری گیاهان خود چراغ رشدتان را انتخاب کنید.

لامپ های رشد وستا از نظر نصب مانند همه لامپ های معمولی در منزل شما هستند و با اتصال به سرپیچ های معمولی روشن می شوند. این لامپ ها با استفاده از چراغ رشد led گیاه که کل محدوده نوری مورد نیاز برای رشد گیاه را پوشش می دهند، به شکل اطمینان بخشی همه گیاهان آپارتمانی را ساپورت می کنند.

لامپ رشد گیاه آپارتمانی بزرگ وستا

لامپ رشد متوسط وستا برای گیاهان آپارتمانی

لامپ رشد بزرگ وستا برای گیاهان آپارتمانی

دو لامپی که در بالا برایتان آورده شده اند از موفق ترین چراغ رشد led مجموعه ما بوده اند که بسیاری از مشتریان کیفیت این لامپ ها را مورد تایید قرار داده اند. لامپ رشد متوسط وستا برای گیاهان آپارتمانی دایره ای به شعاع ۵۰ سانتی متر و لامپ ال ای دی رشد بزرگ وستا دایره ای به شعاع ۸۰ سانتی متر را در فاصله نیم متری با تاج گیاه پوشش می دهند. البته توجه شما را به این نکته جلب می کنیم که این فواصل برای زمانی است که گیاه در تاریکی بوده و نور مناسبی از سایر مکان ها دریافت نکند و نه زمانی است که لامپ برای نور تکمیلی استفاده میشود.

اگر فضای رشد به صورتی باشد که نیاز به سطح پوشش بالاتری دارید، ما وال واشرهای رشد وستا را به عنوان یک گزینه اقتصادی به شما پیشنهاد می کنیم. وال واشرهای رشد یک متری وستا فضایی به ابعاد ۱۵۰ در ۷۰ سانتی متر را در فاصله نیم متری پوشش می دهند. در واقع از لحاظ شکل فیزیکی وال واشرها شبیه لامپ های مهتابی هستند که به جای لامپ های فلور سنت، در آن ها از چراغ رشد led گیاه استفاده شده است. همچنین وال واشرهای رشد نیم متری وستا با سطح پوششی، با طول بیش از نصف وال واشر های یک متری در دسترس شما بزرگواران قرار گرفته است. لینک های وال واشرهای رشد وستا در زیر قرار داده شده است.

وال واشر رشد یک متری گیاهان آپارتمانی وستا

وال واشر رشد نیم متری گیاهان آپارتمانی وستا

در آپارتمان هایی که از نور طبیعی خورشید به طور کامل  بهره مند نیستند، شما میتوانید از نورهای مصنوعی به عنوان منبع نور کمکی برای رشد گیاه خود استفاده کنید. بهترین موقعیت برای استفاده از منبع نور مصنوعی جهت رشد گیاه در مکانی که نور کافی برای گیاه وجود ندارد، منبع نوری است که در فاصله ی ۳۶ سانتی متری گیاهان قرار میگیرد. البته این کار بعضا باعث سوختگی حاشیه‌ی برگ گیاهان میگردد و هم چنین زمانبندی مناسب و دقیق نیاز است تا به گیاه آسیبی نرسد. همچنین استفاده از این چراغ ها می تواند جلوه‌ی خاصی به محل رشد گیاه شما ببخشد.

بعضی آپارتمان ها از نور طبیعی خورشید، هرچند کم، برخوردار نیستند، که شرایط برای نگهداری از گیاهان را سخت و حتی غیر ممکن میکند، به گونه ای که حتی مقاوم ترین گیاهان هم مانند کاکتوس ها نمیتوانند در شرایط بدون نور به حیات خود ادامه دهند. برای کسانی که آپارتمان آنها دارای شرایط ذکر شده است، توصیه میشود از چراغ رشد led رشد گیاه استفاده کنند. استفاده از این منابع مصنوعی نور مزایایی از قبیل مصرف بسیار کم برق، وجود نورهای حیاتی و مورد نیاز آنها ، دقیق بودن طول موج آنها و اختصاصی بودن آنها برای هر گیاه است. همچنین خود این پنل ها جنبه های زینتی نیز دارند. با استفاده از این پنل ها که توسط گروه وستالایت تولید شده اند، میتوانید نیاز نوری گیاهان خود را تامین کرده و همچنین باعث افزایش رشد گیاه خود شوید. حتی میتوانید به تکثیر گیاهان خود هم فکر کنید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم درست مانند هر گیاه دیگری موجب نشاط ما میشود و در عین حال رنگ روح بخش سبز را به منزل ما می آورد. عده‌ی کثیری تنها به دلیل زیبایی گیاهان نیست که از آن ها در خانه نگهداری میکنند. جالب توجه است که بر طبق تحقیقات ناسا(NASA) گیاهان، تاثیرات بسیار بسزایی در تصفیه‌ی هوا از میکروب های مضر دارند و مانند یک فیلتر تصفیه کننده هوا عمل میکنند.

کسانی که علاقه مند به نگهداری گیاهان در آپارتمان خود هستند لازم است علاوه بر نکات اشاره شده درمورد نور و ال ای دی رشد گیاه نکات دیگری را در مورد نگهداری از این گیاهان رعایت کنند که در ادامه این مقاله به طور کامل توضیح داده خواهد شد.

هوای مورد نیاز گیاهان آپارتمانی

رسیدن اکسیژن کافی به گیاه و وجود جریان هوا نکته‌ی مهمی است که باید به آن توجه کرد، که درصورت باز گذاشتن پنجره ها یا در، برای مدت کوتاهی باعث میشود که هوای درون اتاق تعویض گردد و هوای تازه وارد شود . با این کار اکسیژن مورد نیاز گیاه تامین میگردد و موجب قوی تر شدن ساقه‌ی گیاه و همچنین مقاوم شدن گیاه در مقابل عوامل بیماری زا میشود.

باید توجه داشت که از برخورد مستقیم وزش باد و یا باد کولر به گیاه جلوگیری شود. در صورتی که دمای هوای بیرون از دمای آپارتمان کمتر است دقت داشته باشید که از باز کردن پنجره هایی که نزدیک گیاهان قرار دارد، خودداری کنید زیرا دمای اطراف گیاه به سرعت کاهش میابد و این امر سبب وارد شدن شوک سرمایی به گیاهان میشود که باعث از بین رفتن گیاه یا زرد شدن آن ها میشود. تغییر ناگهانی درجه حرارت اطراف گیاه باعث ریزش برگ های پایینی گیاه میشود.

زمان آب دادن به گیاهان آپارتمانی

بهترین موقع برای آبدهی در ساعات گرم روز، زمانی است که سطح خاک گلدان خشک به نظر میرسد و عمق خاک تا ۳ سانتی متر هم  رو به خشکی میرود اما کامل خشک نشده باشد و اگر با انگشت به سطح خاک ضربه بزنید، باید صدای پوکی بدهد که نشان دهنده‌ی خشکی خاک است. اگر شاهد این علائم بودید یعنی زمان آبدهی فرا رسیده و این شواهد ممکن است برای گیاهان مختلف در زمان های مختلفی بروز پیدا کند.

درجه حرارت محیط اطراف

برای حفظ شادابی بهتر است گیاهان را در دماهای بالاتر از ۲۰ درجه نگهداری کنید. هرچند نمونه هایی از گیاه میتوانند تا دمای ۱۰-۱۲درجه را هم تحمل کنند.

از دیگر عواملی که در شادابی و سلامتی گیاهان نقش بسزایی دارد رطوبت و حرارت موجود در محیط گیاه است. عدم وجود رطوبت مورد نیاز در محیط قرارگیری گیاه ، فقر پتاسیم و آب کلردار باعث سوختگی حاشیه‌ی برگ ها و همچنین ایجاد لکه های قهوه ای رنگ در نواحی مختلف برگ ها میشود.

بهترین دما برای محل قرارگیری گیاهان آپارتمانی از حدود ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتی گراد است و رطوبت بین ۴۰ تا ۵۰ درصد مطلوب است .

چراغ رشد گیاه آپارتمانی وستا

تامین رطوبت اطراف محل قرار گیری گیاهان آپارتمانی

برای تامین رطوبت گیاهان می توان به روش های متفاوتی اشاره کرد. یکی از روش ها، استفاده از ظرف آب زیر گلدان و پر نگه داشتن آن است. البته باید مراقب باشید به ریشه های گیاه آسیبی نرسد. راه حل دیگر استفاده از دستگاه های بخور سرد برای بالا بردن میزان رطوبت هواست و در نهایت اگر هیچ کدام از این موارد امکان پذیر نبود، می توانید با در کنار هم قرار دادن گلدان ها رطوبت آن ها را تا حدی بیشتر از معمول حفظ کنید.

در نهایت هر پرسش دیگری در زمینه ال ای دی های رشد گیاه و یا محصولات ما دارید، می توانید به صورت شبانه روزی در اکانت تلگرام ما مطرح کنید. همکاران متخصص ما به صورت رایگان بهترین راه حل ها را به شما پیشنهاد خواهند کرد.

توسط | ۱۳۹۷-۴-۱۸ ۲۱:۲۸:۳۳ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۶ ۱۲ ۲۷|دسته‌ها: دسته‌بندی نشده|بدون دیدگاه

درباره نویسنده:

Vesta, based on the scientific knowledge and experience in developing of LED grow lights, gives a complete set of LED grow lights. What we provide is a combination of knowledge, practice and market.

دیدگاه خود را بنویسید