وستا بر اساس دانش علمی ال ای دی رشد و تجربه‌ی ساخت و کار با آن مجموعه‌ای کامل از چراغ‌های رشد گیاه را در اختیار شما می‌گذارد. آنچه ما ارائه می‌دهیم تلفیقی از دانش، عمل و بازار است.

LED رشد خود را اینجا بخرید

اطلاعات تماس

اصفهان - بلوار کشاورز- ابتدای اتوبان ذوب آهن- قبل از پل یزد آباد- مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی اصفهان- مرکز رشد تخصصی کشاورزی و منایع طبیعی- واحد شماره 114- وستا لایت

موبایل: ۰۹۱۰۳۵۹۰۹۰۱

وب‌سایت: ledroshd.ir

۱۰گیاه آپارتمانی و ال ای دی مخصوص رشد

ال ای دی مخصوص رشد گیاه این امکان را برای شما فراهم آورده است تا بتوانید با استفاده از آن در فضاهای آپارتمانی نیز به پرورش گل و گیاهان مورد نظر خود بپردازید. مجموعه وستالایت با هدف کمک به ساکنان شهرهای پر جمعیت در حرکت به سمت چالش ایجاد خانه ی شاداب در شهرهای بزرگ است. پاکسازی هوا در آپارتمان برای شما احساس خوشایندی و سرزنده تر بودن را به دنبال خواهد داشت .دلایل زیادی برای انتخاب ترکیب گیاهان در دکوراسیون خانه ی شما وجود دارد. با این حال برای بسیاری از ما شهروندان، ایجاد و حفظ این گونه های ارزشمند و نجات دهنده میتواند به یک چالش تبدیل شود. این چالش زمانی است که ما با محدودیت هایی از قبیل فضا و نور طبیعی خورشید روبرو میشویم. مانند نگهداری و پرورش گیاهان مانند نگهداری از سایر موجودات زنده مثل حیوانات خانگی در بسیاری از آپارتمان ها در تهران، اصفهان، شیراز، تبریز و بسیاری از کلان شهر های دیگر ایران، سلسله تعهداتی را برای ما به دنبال دارد که تلاش وستالایت این بوده است با استفاده از ال ای دی مخصوص رشد گیاه راه را برای عزیزانی که علاقه به ایجاد فضای سبز در محیط خانه خود دارند تسهیل کنیم.  برای اینکه این تعهدات برای مراقبت و حفظ زندگی سبز کمی ساده تر شود، ما این لیست از گیاهان ویژه و بسیار مقاوم را که مناسب برای اقامت در آپارتمان است ،قرار داده ایم .

سایت ال ای دی رشد در این مقاله سعی دارد تا ۱۰ گزینه ی مناسب از گیاهان را برای نگهداری در آپارتمان ها معرفی کرده و اطلاعات ابتدایی درباره ی هر گیاه ذکر شده از جمله اطلاعات مربوط بهال ای دی مخصوص رشد گیاه مورد نیاز برای این گیاهان را ارائه کند تا شما بتوانیم تصمیم درستی برای رشد گیاه دلخواهتان در خانه داشته باشید. در مطالب بعدی سایتِ مجموعه وستالایت درباره اصول نگهداری و نیازهای هر گیاه به تفضیل بحث خواهیم کرد.

ال ای دی مخصوص رشد گیاه برای گیاهان آپارتمانی

پیش از شروع، در مورد نور مورد نیاز برای گیاهان آپارتمانی می توان به این مساله اشاره کرد که با استفاده از ال ای دی مخصوص رشد گیاه وستا شما می توانید حتی بدون نور خورشید گیاهان مورد نظر خود را پرورش دهید. به این منظور ما در سایت ال ای دی رشد چهار نمونه از ال ای دی مخصوص رشد گیاه با هدف گیاهان متنوع آپارتمانی و به طور کلی برای همه گیاهان معرفی کرده ایم.

با استفاده از این ال ای دی مخصوص رشد گیاه و به دلیل ویژگی منحصر به فرد آنها که در بردارنده همه طیف های مورد نیاز برای رشد همه گیاهان هستند و از ۴۰۰ تا ۷۰۰ نانومتر تمامی رنگهای مورد نیاز برای رشد گیاه را در بر دارند، شما امکان پرورش طیف متنوع گیاهان در همه دوره های رشد را خواهید داشت. اگر از گلدان های تکی در خانه دارید، می توانید با استفاده از ال ای دی مخصوص رشد گیاه به صورت لامپ LED رشد که در لینک زیر آمده، استفاده کنید. این نمونه با  نصب بسیار ساده در داخل سرپیچ های معمولی خانگی و ظاهر زیبا امکان رشد گیاه شما را در فضای خانگی فراهم می آورد

لامپ ال ای دی رشد گیاه آپارتمانی(متوسط)

لامپ ال ای دی رشد گیاه آپارتمانی(بزرگ)

لامپ رشد ارکیده بزرگ وستالامپ رشد گل دهی متوسط وستا

 

 

 

 

 

همچنین اگر از ال ای دی رشد برای فضای بزرگتر و چندین گلدان استفاده می کنید، با استفاده از وال واشر های رشد که گزینه های اقتصادی تری برای رشد گیاه هستند، می توانید نور مورد نیاز برای رشد گیاه خود را تامین کنید. در زیر دو نمونه از پرفروش ترین وال واشرهای رشد گیاه برای شما آورده شده است.

وال واشر یک متری ال ای دی رشد گیاه آپارتمانی

وال واشر نیم متری ال ای دی رشد گیاه آپارتمانی

 

وال واشر رشد گل دهی یک متری وستا

وال واشر رشد گیاه آپارتمانی یک متری وستا

 

 

 

 

 

 

 

۱-آئروپرمنوم اورئوم(پوتوس)

این گیاه سبز،گیاهی ایده آل برای دلنشین تر کردن و شادابی فضای آپارتمان است. این گیاه یک گیاه بالارونده است که این ویژگی آویز کردن آن از گلدان های سبدی را ممکن میکند. به علاوه این گیاه توانایی منحصر به فردی در جذب گاز های سمی مانند فرمالدئید های موجود در خانه ها، نیز دارد. همچنین توانایی زنده ماندن در نور کم این گیاه را تبدیل به یک گیاه آپارتمانی پر طرفدار کرده است. البته توجه داشته باشید که نور کم ممکن است تنوع رنگ ها و حالت های برگ ها را کاهش دهد و برای اینکه این اتفاق برای پوتوس های شما نیافتد، میتوانید از چراغ رشد ال ای دی عمومی وستا استفاده کنید.

ال ای دی رشد برای 10 گیاه خانگی برتر

۲-Sansevieria trifasciata(زبان مادر شوهر)

گیاه زبان مادر شوهر(J) را میتوان از جمله گیاهان مقاوم به شوری طبقه بندی کرد. این گیاه میتواند در زمستان دمای ۱۰ درجه و حتی ۷ درجه را تحمل کند که البته این ویژگی گیاه در آپارتمان کارایی ندارد و قابل اهمیت نیست. این گیاه میتواند در محیط های با نور کم و هم چنین آبیاری کمتر نسبت به سایر گیاهان رشد کند البته در صورتی که آپارتمان شما از نور طبیعی خورشید برخوردار است، بهتر است که این گیاه را در محیط پر نور قرار دهید تا رشد قابل توجهی را شاهد باشید و بتوانید گیاه خود را تکثیر کنید. این گیاه بسیار گیاه توانا در مورد تصفیه ی آلاینده های هوای داخل آپارتمان و از بین بردن مواد سمی از قبیل فرمالدئید و بنزن است.

چراغ رشد ال ای دی برای گیاه خانگی

۳-زامیوکالکاس

این گیاه بومی شرق افریقا، هنوز به عنوان یک گیاه آپارتمانی محبوب شناخته شده نیست اما کارشناسان این زمینه بر این باور اند که این گیاه در آینده ای نزدیک وارد آپارتمان ها میشود. این گیاه یکی از پایین ترین نیاز های نوری را دارد و در طول یک ماه تنها به سه مرتبه آبیاری سیرابی نیاز دارند، همچنین زامیوکالکاس جذب آفات ندارد. این گیاه در خانواده گل شیپوری ها قرار دارد و گلدار محسوب میشود. ارتفاع این گیاه تا ۶۰ سانتی متر هم میرسد و ساقه ی زیرزمینی آن آبدار و ضخیم است این گیاه جز گیاهان همیشه سبز دسته بندی میشوند. یک چراغ ال ای دی مخصوص گلدهی وستا میتواند رشد و زیبایی زامیوکالکاس را دو چندان کند.

LED رشد گیاه برای گیاه خانگی

۴-برگ عبایی(گیاه آهنی)

این گیاه با رنگ سبز تیره ای خودنمایی میکند و میتواند به هر گوشه ای از منزل زیبایی و شادابی بخشد. این گیاه میل زیادی به نور ندارد البته این بدان معنا نیست که اصلا به نور نیاز ندارد اما نسبت به همتایان خود به نور کمتری جهت رشد قانع است. مقاومت این گیاه آنقدر زیاد است که میتواند در شرایط کم آبی و خاک فقیر زنده بماند. دانستن این نکته ضروری است که تماس قسمت های این گیاه سمی است و به هیچ عنوان نباید به دهان نزدیک شود.(ما این گیاه را به خانواده هایی که شاغل هستند پیشنهاد میکینم و همچنین افراد فراموش کاری که معمولا آب دادن به گلهایشان را فراموش میکنند این گیاه بسیار مناسب برای افراد تنبل است که حوصله ی رسیدگی به گیاه را ندارند.!)

چراغ LED رشد برای گیاهان خانگی

۵-کاکتوس ها

کاکتوس ها گیاهانی هستند که ممکن است شما دیوانه وار به آنها علاقمند شوید و تصمیم بگیرید که تعداد و انواع آنها را در منزل خود افزایش دهید. کاکتوس ها در اشکال و اندازه های اعجاب انگیز در دسترس هستد و نگهداری از این گیاهان بسیار ساده و کم دردسر است. این گیاهان در سخت ترین شرایط بیابان ها به زندگی و رشد خود ادامه میدهند پس قطعا در منزل شما میتوانند به خوبی زندگی کنند و محیطی زیبا برای شما به ارمغان بیاورند. همچنین سایت ال ای دی رشد چراغ رشد ال ای دی مخصوص کاکتوس و ساکولنت را ارائه کرده است که با کمک آن میتوانید نور مورد نیاز این گیاهان دوست داشتنی را تامین کنید.

۶-ساکولنت ها

چه کسی داشتن یک گیاه شاداب زیبا و مقاوم را دوست ندارد؟! در طول چند سال اخیر ساکولنت ها از جمله گیاهانی هستند که از محبوبیت بسیاری برای نگهداری در خانه ها برخوردار شدند. چرا که آنها بدون سرو صدا و نیاز های زیاد، به رشد خود ادامه میدهند و تقریبا غیرقابل خراب شدن هستند البته نکته مهم این است که اگر میخواهید آنرا تکثیر کنید و به رشد بهینه برسانید بهتر است در تامین نیاز های نوری این گیاه دقت کنید. نیاز این گیاهان به آب تقریبا هر ماه یکبار است.

(اطلاعات بیشتر برای نگهداری از کاکتوس ها و ساکولنت ها را در مقاله چراغ رشد کاکتوس و ساکولنت خوانده و همینطور در قسمت فیلم های ال ای دی رشد، ده راهکار برای ساکولنت های با طراوت بیشتر را ببینید.)

۷-Chlorophytum comosum(گیاه عنکبوتی):

این گیاهان هم در دسته ی گیاهان با نیاز نوری نسبتا کم قرار میگیرند. تنها چیزی که ازین گیاه قابل مشاهده است شاخه های برگی فراوان، خارج از شاخه های انتشاری خود است. رنگ این گیاه سبز روشن چشم نوازی است که میتواند جلوه ی ویژه ای به کنج آپارتمان شما بدهد و این گیاهان مناسب نگهداری در هر آپارتمانی هستند.

ال ای دی مخصوص رشد گیاه برای گیاهان خانگی

۸-بامبو

بامبو گیاهی بسیار آشنا برای شما است که احتمالا در بیشتر خانه ها آنها را دیده اید و شاید خود شما حداقل ۲ شاخه از آن را در منزل خود دارید. این گیاه زیبا و جذاب برای زنده ماندن فقط به آب و سایه نیاز دارد و باور بر این است که بامبو به معنای یک محیط زندگی مثبت است. با توجه به عناصر فنگ شویی که آب، چوب و زمین در نظر گرفته میشوند، با داشتن بامبو در منزل خود شما دو عنصر را همزمان دارا هستید. بامبو نیازی به کاشته شدن در خاک ندارد و از آفتاب مستقیم هم باید دور بماند. بابمو در حذف آلودگی های هوایی منزل بی تاثیر نیست.

 

۹-فیکوس بنجامینا(انجیر برگ ریز)

بنجامین را میتوان از بهترین گیاهان آپارتمانی معرفی کرد. این گیاه میتواند برای سالیان دراز در کنار شما به زندگی خود ادامه دهد و مانند فرزندی برای شما شود که آنرا بزرگ کرده اید. این گیاه در تمام مواقع برگ هایش را حفظ میکند. نکته ی مهم در نگهداری این گیاه زیبا این است که در معرض باد نباشد و نور کافی در محل نگهداری گیاه موجود باشد شاید برای آپارتمان هایی که از داشتن نور محروم هستند این گیاه گزینه ی خوبی نباشد اما اگر علاقمند به نگهداری آنها هستید، میتوانید با استفاده از نور های مصنوعی یعنی چراغ های LED‌مخصوص رشد گیاه وستا، این گیاه را به تعالی از نظر رشد و نمو برسانید حتی بهتر از زمانی که نور طبیعی دریافت میکند.

 

۱۰-گل اسپاتی فیلوم

این گیاه زیبا دارای برگ های سبز تیره بلند و گلهای سفید رنگ جذابی است. اسپاتی فیلوم مناسب برای تگهداری در فضاهای کوچک است و برای رشد و ادامه ی حیات به نور زیادی نیاز ندارد و بهتر است از نور مستقیم خورشید به دور باشند این گیاه به آبیاری زیادی نیاز ندارد و میتواند گیاه مناسبی برای نگهداری در خانه شما باشد. اگر گیاه با کم آبی و تشنگی زیاد مواجه شود، شروع به رها کردن برگ ها از خود میکند. البته قدرت ترمیم این گیاه بالا است و در مدت زمان نسبتا کمی به حالت اولیه خود باز میگردد.

ال ای دی رشد مخصوص گلدهی برای گل های خانگی

 

نویسنده: حامد حیدری

 

توسط | ۱۳۹۷-۴-۱۸ ۱۸:۵۷:۵۷ +۰۰:۰۰ ۱۳۹۷ ۰۱ ۲۲|دسته‌ها: دسته‌بندی نشده|۲ دیدگاه

درباره نویسنده:

Vesta, based on the scientific knowledge and experience in developing of LED grow lights, gives a complete set of LED grow lights. What we provide is a combination of knowledge, practice and market.

۲ دیدگاه‌ها

  1. آماره ۱۳۹۸-۰۱-۳۰ at ۱۳:۴۴ - Reply

    سلام این ال ای دی ها کجا میشه تهیه کرد

    • ledroshd_aDmin ۱۳۹۸-۰۲-۰۱ at ۰۱:۰۶ - Reply

      همین جا؛با خرید از فروشگاه آنلاینمون

دیدگاه خود را بنویسید